KPMG Latvijā sniedzis atbalstu LINEN debijai kapitāla tirgū

19.12.2022

KPMG Law un KPMG Baltics sniedzis atbalstu SIA “L.J.Linen” ieiešanai kapitāla tirgū, emitējot obligācijas 2 miljonu eiro vērtībā. Procesa ietvaros KPMG Latvijā sertificētā Nasdaq First North konsultantu komanda, ciešā sadarbībā ar uzņēmuma finanšu departamentu, veica uzņēmuma juridisko, finanšu un nodokļu padziļināto analīzi (due diligence); gatavoja investoriem paredzēto informācijas memorandu, obligāciju emisijas noteikumus, kā arī nodrošināja komercķīlas aģenta pakalpojumu. Šo projektu vadīja Gvido Bajārs, KPMG Law Finanšu pakalpojumu prakses grupas vadītājs un Kārlis Urbāns, KPMG Baltics direktors, Apvienošanās un pārņemšanas, darījumu konsultācijās.

LINEN (SIA “L.J.Linen”) ir Latvijas uzņēmums, kas nodrošina klientu vajadzībām pielāgotas agroproduktu tirdzniecības ķēdes un daudzu gadu garumā izveidojis stabilu biznesu ne vien Eiropā, bet arī Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā, un šobrīd darbojas 54 pasaules valstīs.

Nodrošinātās obligācijas ar dzēšanas termiņu divi gadi tika piedāvātas gan privātajiem, gan institucionālajiem investoriem slēgta piedāvājuma veidā. Obligācijas plānots iekļaut Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North nākamā gada pirmajā pusē. Obligāciju emisijas rezultātā piesaistītie līdzekļi tiks izlietoti apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, uzņēmuma attīstībai un pozīciju nostiprināšanai tirgū Eiropas un Āzijas reģionos.

LINEN pamatdarbība ir agroproduktu – lopbarības, mājdzīvneku barības, biodegvielas, kosmētikas un mēslojumu - sastāvdaļu tirdzniecības globālā mērogā. Dzīvnieku izcelsmes izejvielu tirdzniecības jomā LINEN ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā, un stabili iekļaujas piecu Eiropas Savienībā lielāko uzņēmumu vidū, kas ES nodrošina šāda veida izejvielu eksportu. SIA L.J. Linen apgrozījums pērn bija 28 miljoni eiro, kas ir par 55% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt LINEN grupas, kurā ietilpst 14 uzņēmumi visā pasaulē, apgrozījums pērn veidoja 45 miljonus eiro, kuru šogad uzņēmumu grupa plāno teju dubultot, sasniedzot 60-70 miljonu eiro apgrozījumu. Tuvāko gadu laikā LINEN plāno nostiprināt un paplašināt savas pozīcijas jau esošajos tirgos Eiropā, Āzijā un Āfrikā, kā arī apgūt jaunus tirgus, piemēram, paplašinot darbību Dienvidamerikā, vienlaikus paplašinot piedāvāto produktu klāstu ar augu izcelsmes izejvielām.

SIA “L.J.Linen” (LINEN) obligāciju emisija organizēta sadarbībā ar  “Signet Bank” AS – banku, kas sniedz atbalstu Baltijas vadošajiem uzņēmumiem līdzekļu piesaistē kapitāla tirgū.